Wydarzenia | 15.04.2024

Współpraca nauki z samorządem

Konferencja naukowa "POPCORN – POPulation COhort Research Network – Badanie kohortowe – współpraca nauki z samorządem" odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Celem konferencji jest prezentacja wyników współpracy uczelni z samorządami lokalnymi – zwłaszcza w zakresie badań zdrowia oraz zachowań zdrowotnych populacji. Spotkanie skierowane jest do pracowników naukowych i studentów zainteresowanych badaniami populacyjnymi.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie prowadzonych badań populacyjnych oraz możliwości wykorzystania ich wyników w kształtowaniu polityki zdrowotnej samorządów oraz działań wspierających zdrowie mieszkańców.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki badań populacyjnych prowadzanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu – m.in. badania PICTURE, którego celem jest poznanie czynników wpływających na zachorowalność i śmiertelność mieszkańców Dolnego Śląska, a także poznanie przyczyn występowania nierówności zdrowiu wśród wrocławian.

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda